«
»

FIE Peeter Vissak

Peeter Vissak 

Õppisin 11 aastat Tartu Miina Härma nimelises 2. keskkoolis, seejärel Tartu Ülikoolis bioloogiks. 1979. aastal asusin ümber Läänemaale, kus olen siiamaani elanud. Algul töötasin Matsalu Looduskaitseala teadurina, 1988. aastal kolisin Virtsu ja hakkasin juhatama Puhtu-Laelatu looduskaitseala. 2005. aastast alates olen olnud vabakutseline. Olen tõlkinud raamatuid, teinud töid tõlkebüroodele, kirjutanud TEA Entsüklopeediale artikleid, koostanud keskkonnahinnanguid, pildistanud ja pilte agentuuride kaudu müünud ning suviti tutvustan eesti- ja välismaistele tõsihuvilistele Eestimaa loodust.

Hetkel toimetan "Hanila valla teatajat". Enne seda toimetasin 4 aastat CCB (Puhta Läänemere koalitsioon) rahvusvahelist ingliskeelset veebiväljaannet, samuti olen toimetanud “Postimehe” lisalehte “Tõru”. Matsalu teadurina oli suur privileeg käia ja töötada paikades, kuhu praegu suurt kedagi ei lubata, näha põnevaid asju ja olla vahetevahel ka loodusjõududega silmitsi. Looduskaitseametnikuna on tulnud läbi käia paljud väärtuslikud ja vähem väärtuslikud maastikud ja ökosüsteemid. On tulnud koostada eeskirju ja tegevuskavasid. Siiski on kõige südamelähedasem tegevus ikka pildistamine ja fotokunst, hooti ka kirjutamine. Giiditöö meeldib loomulikult, see aitab efektiivselt ravida talvel süvenevat kroonilist suhtlemisvaegust ja viib mind regulaarselt paikadesse, kus mul meeldib käia.

Olen koostanud ja kirjutanud mitu raamatut, viimati Matsalu loodusfilmide festivali senist ajalugu kokku võtva “Esimesest kümnendani”.  Abikaasa on Elga, tunneme teineteist juba 30 aastat. Meil on 6 täiskasvanud last ja seni 4 lapselast.

Vabakutselisena olen “pakkumistele avatud” ehk juhatan meelsasti loodus- ja fotohuvilisi mööda Eestimaad, aga huvi korral ka näiteks Põhja-Poolas, Saaristomere ja Kuusamo kandis või mujalgi. Pakun suuremas ja väiksemas formaadis fotokunsti kas koju seinale või ametiasutuste interjööri, esinen audiovisuaalsete programmidega, aeg-ajalt koos muusikutest sõpradega. Kui enam teistmoodi ei saa, siis ka koolitan ja analüüsin.