Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Hanila vallas Ridase külas Jaagu-Mihkli maadel asub rabakivigraniidist rändrahn Jaagu-Mihkli hiiekivi. Tegemist on massiivse, pealt tähelepanuväärselt sileda ja tasase laega rahnuga, mille pikkus on 11,2 m, laius 8,2 m, kõrgus 4,3 m, ümbermõõt 30,1 m. Lagi on pisut lääne poole kaldu, kirdeküljel on looduslikud astmed, mis võimaldavad rahnule tõusta.
Rahnu on kasutatud jaanitule- ja tantsukohana. Tulease oli põhjapoolsel kaldpinnal. Tule kõrval pidi neli paari korraga mahtuma valssi tantsima.

Hiiekivi kohta on ka muistendeid:
(1) Kurjavaimu naine tahtnud seda viia Uisu sillaks, kuid põllepael katkenud. Vanapagana naine olnud väsinud ja heitnud kivile magama. Sellest muutunudki kivi pealispind tasaseks.
(2) Tassinud kivi Vanapagan ise, komistanud Andruse-Mihkli ja Jaagu-Mihkli piiriaiale, põllepael läinud katki ja kivi jäänud sinnasamasse maha.

Kivist umbes 200 m põhja poole jääb Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maantee, umbes 1,1 km lääne poole jääb Uustalu kraav (Silma jõgi), umbes 1,0 km põhja poole jäävad Laane tammed. Kivi juurest on Kõmsile, Kinksile ja Voosesse umbes 2 km, Voosemetsa turismitalusse 3 km. 

Piltide autor: Arno Peksar