Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Eestis ainulaadne, kolme liulaskmisjäljega liukivi, kasutatud seksuaalmaagias. Kivi on hästi juurdepääsetav, asudes maanteeperves, kuid teda ei hooldata.

Kivi on maantee poolt vaadetes suhteliselt silmapaistmatu suuruse ja välimusega, põhja-lõuna suunas on selle pikkus 3,8 m, laius ida-lääne suunas 3,5 m ja maksimaalne kõrgus maanteepoolsest küljest vaid 1 m. Kivi on kõrgema ida-lääne suunalise harjaga. Tähelepanuväärsed on kivi harjal leiduvad väiksed kultuselohukesed ning kõik umbes 35 kraadi all madalduval põhjaküljel nähtav. Nimelt on kivi harjast veidi põhja poole kivisse süvendatud kolm kõrvuti nähtavat istmikulohku, mille sügavus ulatub maksimaalselt 5 cm-ni ning neist lohkudest põhja poole kivi kaldküljele kulutatud liulaskmisjäljed. Kirjeldatud jälgi seostatakse seksuaalmaagiaga (tagasid mehelesaamist ja sigivust).

Kokuta Liukivi on silmapaistvamaid Eesti analoogiliste kivide hulgas. Ühelgi teisel teadaoleval liukivil pole kolme kõrvuti liulaskmisjälge ega taoliselt kivisse süvendatuid istmikulohke. Seksuaalmaagiaga seostatavad liukivid on teada ka Šveitsis, Saksamaal ja Skandinaavias.

Asukoht on Hanila vallas, Kokuta küla maadel, Massu-Mõisaküla maantee põhjaservas, maanteetammi ja seda kirdest ääristava kraavi vahel. Kokuta küla tuumikust jääb kivi 500 kagu poole, Massu mõisapargist 500 m loodesse.


Piltide autor: Arno Peksar