«
»

MTÜ Lõuna-Läänemaa Käsitöö Ühendus


MTÜ Lõuna-Läänemaa Käsitööühing


MTÜ loodi 2001.a.kevadel, peale õppereisi Rootsi Väinamere projekti raames, mis toetas Matsalu  poollooduslike rannaalade taastamist ja säilitamist ning käsitöötraditsioonide taaselustamist. Neile aladele vajalik lambakasvatus annab toorainet kohalikule käsitööle – nt ühe patselapilise teki musta villa vajadus on ca 8 kg! Kadakad aga ideaalne materjal meeste käsitööks.

Tänaseks päevaks on kirstudest välja toodud ja au sisse tõstetud uhked Läänemaale iseloomulikud tekid: punasepõhjalised pulmatekid põime ja naastpõime tehnikas, tikitud tekid ning vaid Läänemaal levinud patselapilised tekid. 2007 a-ni on korraldatud mitmeid näitusi Lihula kultuurimajas ja mõisa aidas koostöös Saima Mäe ja Laine Veskeriga Hanila vallast ning Christi Kütiga Viljandi Kultuuriakadeemiast. Väike väljapanek on pidevalt Käsitöötoas Lihulas, kus paar viimast aastat saab koha peal kududa patselapilist tekki. Samas on pakkuda erinevaid kingitusi ümbruskonna käsitöömeistreilt – sokist-kindast vaibani, kadakast keraamikani. Aga samas ka muhulaste tikandit – konkurents on olemas!

läänemaatekid.eu soovib koondada oma lehele veel kirstudes-kappides olevate vaipade fotod koostöös Hanila muuseumiga. Käsitööühing aga aitab soovijal leida unikaalse teki teostaja. 

Kontakt:

Epp Kärvet
Telefon: 56227981
E-mail: teljetuba@gmail.com
Koduleht: www. läänemaatekid.eu

Pildid:
1.Triibulised tekid
2. Tikitud tekid
3.Põimetekid 


Vaipade omanik - August Tampärgi nimeline Hanila Muuseum,

Piltide autor: Turundustugi