Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
2001. aastal avastatud Salevere linnus on ehitatud salumäe põhjakalda äärde, nii et põhja poolt kaitseb teda ligi 16 m kõrgune püstloodis langev paepank. Lõuna pool piiras õueala kohalikust veerisest ja munakatest laotud ligi pooleteist meetri kõrgune vall. Leitud on ka söestunud puitosi, mis viitavad täiendavatele kaitserajatistele.

Seni pole veel lõplikult selge, kas tegemist oli puhtalt kaitserajatisega, kultus- ja sakraalrajatisega või seisust väljendava ehitisega. Rajamise ajal oli tegemist tõenäoliselt kas rannikulähedase laiuga või eraldiseisva neemikuga. Aja jooksul on meri taandunud.
Linnuse ja selle lähikonna uurimine näitas, et kogu mägi on kunagi olnud põld. Kõikjal, sealhulgas linnuse õuel, leidub vanu, tugevasti kamardunud põllukivihunnikuid ja -peenraid. Väidetavalt on siinse ümbruskonna loometsade alt raiutud (ja põletatud) aladel põldu haritud juba 3-3,5 tuhat aastat tagasi.

Salevere salumägi asub Ridase – Mõisaküla ning Saastna teede vahelises kolmnurgas, Risti – Virtsu maanteest ligi 10 km kaugusel. Vooses asuv Voosemetsa turismitalu on 5,5 km kaugusel, Rannakülas asuv Algallika puhkemaja umbes 8 km kaugusel. Toitlustamisega (kodutoit ja piknikud) tegeleb Salumäest vaevalt poole kilomeetri kaugusel asuv Aaviku talu (perenaine Eha Raja).
Kõmsi kauplus, postkontor, arstipunkt ja rahvamaja asuvad umbes 10 km kaugusel.


Piltide autor: Arno Peksar